Piri Reis Haritasının Şifresi Sipariş Ver
Okunası Kitaplar....Okunası Kitaplar....Okunası Kitaplar....

Güvenlik ve Gizlilik

Online Alışverişlerde Önemli Güvenlik Unsurları:

Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır.

Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Kartınızın arka yüzündeki güvenlik numarasının son 3 hanesi) numarasını ve Chip PIN şifrenizi başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekarlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekarları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size bir şey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.

İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan siteleri tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin.

Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin.

Web Sitemizde Veri Güvenliği:


Web sitemiz alışveriş esnasında kullanıcılarımızın bildirdiği kredi kartı bilgilerini kaydetmez, dolayısıyla hiçbir şahısa bu bilgiler verilemez ve kendi alışveriş işleminiz dışındaki işlemlerde kullanılamaz. Web sitemiz, kredi kartı bilgilerinin bankaya ulaştırılmasını SSL ile şifreledikten sonra sağlar. Bu sayede bilgisayarınız ile web sitemiz ve banka arasındaki iletişime telekomünikasyon altyapısından gelebilecek olası izleme ve sızmalar da önlenir.

Aynı zamanda kimi bankalara (şimdilik Garanti Bankası, İş Bankası, Finans Bank, Akbank) şifreli olarak gönderilen kart bilgileriniz 3D Secure altyapısıyla gönderilir. 3D Secure sayesinde web sitemizde SSL ile şifrelenmiş sayfamızda kart bilgilerinizi girdikten sonrasında bankanızın web sayfasına yönlendirilirsiniz. Bankanız sizden Chip PIN şifreniz ( fiziksel pos cihazlarında alışveriş yaparken girdiğiniz 4 haneli şifre ) benzeri bir 3D Secure şifresi girmenizi ister. Bu işlemler tamamen sizi yönlendirdiğimiz bankanızın web sayfasında olur. Böylece bankanız ile doğrudan muhatap olursunuz. Girmiş olduğunuz 3D Secure şifreniz banka tarafından doğrulandıktan alışveriş tutarını hesabınıza yansıtır ve banka tekrar sizi bizim web sitemize yönlendirir. Böylece alışverişiniz tamamlanır.

Web sitemiz, kullanıcılardan üye olduğu sırada edindiği kullanıcı adı, e-posta adresi, şifresi, doğum tarihi ve cinsiyeti gibi kişisel bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

Web Sitemizde Veri Paylaşımı:

Web sitemiz yukarıda sözü edilen kişisel içerikli bilgiler dışındaki genel kullanıcı bilgilerini (ziyaret tarihi, ziyaret edilen sayfalar, incelenen ürünler gibi), sunduğu hizmetleri daha verimli kılmak ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek amacıyla analiz ederek yorumlamak ve seçkin iş ortakları ile paylaşmak hakkını saklı tutar. Ayrıca kullanıcılar onay verdikleri takdirde bu bilgiler web sitemiz ve iş ortakları tarafından değerlendirilerek ürün güncellemeleri, indirim duyuruları ve özel teklifler amacıyla kullanılabilir.


Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.